10.7 C
Dâmboviţa
11 mai, 2025

Băiat de 14 ani dispărut de acasă, găsit mort într-un lac

Un băiat de 14 ani din satul Merii, dat dispărut de familie, a fost găsit mort, luni, într-un lac din zona unei balastiere, informează IPJ Dâmboviţa.

„La data de 24 aprilie a.c., poliţiştii din cadrul Secţiei nr. 9 Poliţie Rurală Mătăsaru au fost sesizaţi de către o femeie cu privire la faptul că fiul acesteia, în vârstă de 14 ani, din satul Merii, a plecat voluntar de la domiciliu, fără a mai reveni”, precizează IPJ Dâmboviţa.

În urma sesizării, au fost alcătuite echipe de căutare formate din poliţişti, jandarmi, pompieri şi voluntari. Copilul a fost găsit decedat într-un lac din zona unei balastiere.

Poliţiştii efectuează cercetări, urmând să stabilească cu exactitate toate împrejurările producerii evenimentului

, mai anunţă IPJ Dâmboviţa.

Editor :

Sursa: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/evenimente/baiat-de-14-ani-disparut-de-acasa-gasit-mort-intr-un-lac-2326003

Ultimă oră

Același autor